Hakkında

Eskişehir’de 1956 yılında dünyaya gelmiş, tüm tahsil hayatını yine bu şehirde tamamlamış ve Edebiyat mezunudur.

Kara Murat’ın çizeri Abdullah Turhan ve Faruk Geç gibi usta ressamlardan ders alarak onlara asistanlık yapmış, sonra da kendi karakterlerini çizerek Kara Doğan - Battal Gazi - Gümüştekin ve Baykara gibi kahramanları çizmiştir.

40 sene süren Bab-ı âli çizgi roman serüveni, Türkiye Gazetesi, Tercüman, Akşam, Günaydın, Son Havadis ve Ortadoğu Gazetelerinde Battal Gazi, Baykara, Gümüştekin,1001 Osmanlı Hikâyeleri ve Alperen Barak’ı çizmiştir. Bir dönem hemşerisi Ali Recan ile “ Yüzbaşı VOLKAN dergisini Tay Yayınları’nda haftalık mecmua olarak hazırlamıştır. Bu güne kadar sayısız çizgi romanı ve 300 den fazla çocuk kitabı yayınlanmıştır.

Anadolu Üniversitesi’nde çizgi film, TGRT'de “ Türkü Filminde 21 bölümde hem oyunculuk, hem yapım koordinatörlüğü hem de film müziklerini yapmıştır. Projesi kendisine ait olan “Dostlara Selam” TV belgeselleri Avrasya- Mesaj ve Başkent TV’lerinde yayınlanmış, Şeyh Edebali, Yunus Emre, Dursun Fakıh, Battal Gazi, Nasrettin Hoca ve Ertuğrul Gazi gibi konuları işlemiştir.

Aynı zamanda profesyonel bir ses sanatçısıdır. İlk kaseti 1976 yılında Harika Plaktan “ Gardiyan “ adında piyasaya çıkmış, bugüne kadar 14 kaset ve üç plakla müzik dünyasında yerini almıştır. Müzik Dergisi “Hey”in yılın sanatçıları arasında ilk ona girmiş ve şarkıları müzik dergilerinde liste başı olmuştur. Sayısız TV ve Radyo programlarında yer almış yıllarca Anadolu’yu ve tüm Avrupa’yı dolaşıp turne ekibiyle konserler vermiştir. Şu an ise patenti kendisine ait olan ve 2007 yılında başlayanı “Küçük Gezgin” projesi ile 90 kentten davet alarak Küçük Gezgin’in şahsında o kentlerin tarihini, kültürünü ve zenginliklerini çizgi roman tarzında hazırlamış o kentin ilköğretim öğrencileri ile buluşmuştur. Halen Küçük Gezgin’in Anadolu yolculukları sürmektedir.

36 senelik evli ve iki erkek evlâda sahiptir.